Vishay/BCcomponents MRS25000C4708FCT00
MRS25000C4708FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4708FCT00
Brief Description
RES 4.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4708FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4708FCT00
QUANTITY
MRS25000C4708FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4708FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4708FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4708FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4708FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4708FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4708FCT00
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 28W datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 2% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 40POS SGL .100 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1X64" A VFN datasheet.pdf
RES ARRAY 11 RES 10K OHM 12SRT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf