Vishay/BCcomponents MRS25000C4754FCT00
MRS25000C4754FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4754FCT00
Brief Description
RES 4.75M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4754FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4754FCT00
QUANTITY
MRS25000C4754FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4754FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4754FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.75M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4754FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4754FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4754FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4754FCT00
IC OPAMP GP 100KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 11POS PCB datasheet.pdf
UP-OFF-DOWN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 13POS GOLD SMD datasheet.pdf
IC HDMI INTERFACE 1.3A 64TFBGA datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 49MA 20 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 220PO datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SR BTS .197 7 ASY PLUG SKIP W/IM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 8200UF 6V CHA MNT datasheet.pdf