Vishay/BCcomponents MRS25000C4990FC100
MRS25000C4990FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4990FC100
Brief Description
RES 499 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4990FC100.pdf
Availability of MRS25000C4990FC100
QUANTITY
MRS25000C4990FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4990FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4990FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4990FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4990FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4990FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C4990FC100
CONN TAB 14-16AWG CRIMP 30GOLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC REG CHARGE PUMP 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 250MHZ 6-CLCC datasheet.pdf