Vishay/BCcomponents MRS25000C5114FCT00
MRS25000C5114FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C5114FCT00
Brief Description
RES 5.11M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C5114FCT00.pdf
Availability of MRS25000C5114FCT00
QUANTITY
MRS25000C5114FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C5114FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C5114FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)5.11M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C5114FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C5114FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C5114FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C5114FCT00
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN RECPT 200POS .025" GOLD datasheet.pdf
TAPE SEALING BOX CLEAR 72MMX100M datasheet.pdf
OSC MEMS 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
21WA4 FE_ANG_20 A PL3_BRACKET_CL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 25UF 100V AXIAL datasheet.pdf