Vishay/BCcomponents MRS25000C5364FRP00
MRS25000C5364FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C5364FRP00
Brief Description
RES 5.36M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C5364FRP00.pdf
Availability of MRS25000C5364FRP00
QUANTITY
MRS25000C5364FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C5364FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C5364FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C5364FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C5364FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C5364FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C5364FRP00
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS STR datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
1.9MM THICK SPACER datasheet.pdf
IC LOAD SW H-SIDE W/RCB 8LFCSP datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 150V 27A D2PAK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 287K OHM 1206 datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 484FBGA datasheet.pdf
STATION 95W WP80 PENCIL WDH10T S datasheet.pdf