Vishay/BCcomponents MRS25000C5369FC100
MRS25000C5369FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C5369FC100
Brief Description
RES 53.6 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C5369FC100.pdf
Availability of MRS25000C5369FC100
QUANTITY
MRS25000C5369FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C5369FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C5369FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)53.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C5369FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C5369FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C5369FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C5369FC100
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 179BGA datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST-NO 10A datasheet.pdf