Vishay/BCcomponents MRS25000C5499FCT00
MRS25000C5499FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C5499FCT00
Brief Description
RES 54.9 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C5499FCT00.pdf
Availability of MRS25000C5499FCT00
QUANTITY
MRS25000C5499FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C5499FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C5499FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C5499FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C5499FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C5499FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C5499FCT00
IC PROGRAM 4.100V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC Z8 ROMLESS 44QFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG VERT 120POS GOLD BCB datasheet.pdf
C/A,50/125,XG,OFNR,MTRJ-SC BLU datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 31C S 18" WHT FLOAT NI datasheet.pdf