Vishay/BCcomponents MRS25000C7151FC100
MRS25000C7151FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C7151FC100
Brief Description
RES 7.15K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C7151FC100.pdf
Availability of MRS25000C7151FC100
QUANTITY
MRS25000C7151FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C7151FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C7151FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C7151FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C7151FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C7151FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C7151FC100
CAP CER 1800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
KIT STARTER FOR AVR32AP7000 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 2800PF 10KV N4700 DISK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 180W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 4.1A 20.1 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 50W TO204AD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 11 GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.068 UF 10% 1000VDC datasheet.pdf