Vishay/BCcomponents MRS25000C7321FCT00
MRS25000C7321FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C7321FCT00
Brief Description
RES 7.32K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C7321FCT00.pdf
Availability of MRS25000C7321FCT00
QUANTITY
MRS25000C7321FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C7321FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C7321FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C7321FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C7321FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C7321FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C7321FCT00
IC QUAD UART 64BYTE 64LQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IC DC/DC CHARGER LI+ 2A 28-TQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD 4W 3PVH 4COL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG RED datasheet.pdf