Vishay/BCcomponents MRS25000C7688FCT00
MRS25000C7688FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C7688FCT00
Brief Description
RES 7.68 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C7688FCT00.pdf
Availability of MRS25000C7688FCT00
QUANTITY
MRS25000C7688FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C7688FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C7688FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)7.68
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C7688FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C7688FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C7688FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C7688FCT00
CAP FILM 4700PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
CAM POSITIONER 32 OUT DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DEV KIT +SPA200 SIM115-A01-R45AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf