Vishay/BCcomponents MRS25000C7874FRP00
MRS25000C7874FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C7874FRP00
Brief Description
RES 7.87M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C7874FRP00.pdf
Availability of MRS25000C7874FRP00
QUANTITY
MRS25000C7874FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C7874FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C7874FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C7874FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C7874FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C7874FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C7874FRP00
LED 7-SEG DISP CA RED RHDP .51" datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 4GB CLASS 10 SLC datasheet.pdf
CONN HEADER BP 84POS 6COL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 1/10W SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 2A SMBFLAT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CONN FFC/FPC BOTTOM 28P .5MM R/A datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX CLEAR TRANSP 12" datasheet.pdf