Vishay/BCcomponents MRS25000C7879FCT00
MRS25000C7879FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C7879FCT00
Brief Description
RES 78.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C7879FCT00.pdf
Availability of MRS25000C7879FCT00
QUANTITY
MRS25000C7879FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C7879FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C7879FCT00
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C7879FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C7879FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C7879FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C7879FCT00
RES SMD 4.22KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PLUG, 2X5, UNSEALED MQS, KEY datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
09+09 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 5POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
BNCTO BNC STRT PLUG 900" datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf