Vishay/BCcomponents MRS25000C8202FCT00
MRS25000C8202FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8202FCT00
Brief Description
RES 82K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8202FCT00.pdf
Availability of MRS25000C8202FCT00
QUANTITY
MRS25000C8202FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8202FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8202FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8202FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8202FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8202FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C8202FCT00
HOOK-UP STRND 22AWG GRAY 100' datasheet.pdf
EVAL MOD FOR BQ2083 datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 6POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.432 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CA 50/125UM LDD ZIP SC DUP datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 7.5NS 256FTBG datasheet.pdf
IC TXRX MULTIPOINT-LVDS 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS JAM NUT PIN datasheet.pdf