Vishay/BCcomponents MRS25000C8204FRP00
MRS25000C8204FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8204FRP00
Brief Description
RES 8.2M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8204FRP00.pdf
Availability of MRS25000C8204FRP00
QUANTITY
MRS25000C8204FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8204FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8204FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8204FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8204FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8204FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C8204FRP00
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT PIN .025-.037" SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TAPE DOUBLE COAT POLY 6"X5YD datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 200MA 4 OHM TH datasheet.pdf