Vishay/BCcomponents MRS25000C8452FCT00
MRS25000C8452FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8452FCT00
Brief Description
RES 84.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8452FCT00.pdf
Availability of MRS25000C8452FCT00
QUANTITY
MRS25000C8452FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8452FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8452FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8452FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8452FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8452FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C8452FCT00
IC REG LDO ADJ 0.4A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf