Vishay/BCcomponents MRS25000C8452FRP00
MRS25000C8452FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8452FRP00
Brief Description
RES 84.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8452FRP00.pdf
Availability of MRS25000C8452FRP00
QUANTITY
MRS25000C8452FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8452FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8452FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8452FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8452FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8452FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C8452FRP00
CONN FFC RCPT HSG 16POS 2.54MM datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 50PPM datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
ANT SQUINT WIDE BAND RP SMA datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 186 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf