Vishay/BCcomponents MRS25000C8662FC100
MRS25000C8662FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8662FC100
Brief Description
RES 86.6K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8662FC100.pdf
Availability of MRS25000C8662FC100
QUANTITY
MRS25000C8662FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8662FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8662FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8662FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8662FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8662FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C8662FC100
FITTING OUT VERT 45DEG BK 4X4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR THE LIS344A datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 38SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf