Vishay/BCcomponents MRS25000C8878FRP00
MRS25000C8878FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8878FRP00
Brief Description
RES 8.87 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8878FRP00.pdf
Availability of MRS25000C8878FRP00
QUANTITY
MRS25000C8878FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8878FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8878FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8878FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8878FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8878FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C8878FRP00
BRAID NO-CLEAN GOLD .050"X25' datasheet.pdf
SCR 600V 30A ISOLATED TOP3 datasheet.pdf
DEV KIT FOR AVR/AVR32 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 81.36MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 7COND 26AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.2A SOT523 datasheet.pdf