Vishay/BCcomponents MRS25000C9763FCT00
MRS25000C9763FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9763FCT00
Brief Description
RES 976K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9763FCT00.pdf
Availability of MRS25000C9763FCT00
QUANTITY
MRS25000C9763FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9763FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9763FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9763FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9763FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9763FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C9763FCT00
IC OPAMP JFET 5.6MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS 3MM VERT PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
CONV DC-DC 48VIN 1A 12V HORZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.039" (1.00mm) Gold Board Edge, Cutout datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
4R VER HDR PF 0GP datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 25 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf