Vishay/BCcomponents MRS25000C9769FRP00
MRS25000C9769FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9769FRP00
Brief Description
RES 97.6 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9769FRP00.pdf
Availability of MRS25000C9769FRP00
QUANTITY
MRS25000C9769FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9769FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9769FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9769FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9769FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9769FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C9769FRP00
ADC 8BIT 1CH 50-200KSPS SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 116POS W/O POSTS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 6.7A TO-220F datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO263AB datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=100FT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf