E-Switch MS085R103F015V1A
MS085R103F015V1A picture photo
Mfg. Part Number
MS085R103F015V1A
Brief Description
SW SNPACT MIN GLD SPDT RGTAN PCB
Datasheet Download
MS085R103F015V1A.pdf
Availability of MS085R103F015V1A
QUANTITY
MS085R103F015V1A Order Process
Ship out your order
Specifications of MS085R103F015V1A
Internal Part NumberEIS-MS085R103F015V1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMS Series RoHS Cert of Compliance
Actuator TypeLever, Straight
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Termination StylePC Pin
Ingress Protection-
Features-
Operating Force, Torque15gf
Release Force6gf
Pretravel0.172" (4.4mm)
Differential Travel-
Overtravel-
Operating Position0.374" (9.5mm)
Mechanical Life1,000,000 Cycles
Electrical Life50,000 Cycles
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS085R103F015V1A
Related LinksMS085R10, MS085R103F015V1A Datasheet, E-Switch Distributor
MS085R103F015V1A Details Description
Related parts for MS085R103F015V1A
JUMPER-H1502TR/A3048B/H1500TR 6" datasheet.pdf
TRANS PNP 200V 1A E-LINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 15V 20% AXIAL datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CHIP LIN 32-LQFP datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 50MHZ 8WSON datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.187" (4.75mm) Solder datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5750K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf