C&K Components MS105A0106C
MS105A0106C picture photo
Mfg. Part Number
MS105A0106C
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
SWITCH SNAP ACTION
Datasheet Download
MS105A0106C.pdf
Availability of MS105A0106C
QUANTITY
MS105A0106C Order Process
Ship out your order
Specifications of MS105A0106C
Internal Part NumberEIS-MS105A0106C
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
SeriesMS, COMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS105A0106C
Related LinksMS105, MS105A0106C Datasheet, C&K Components Distributor
MS105A0106C Details Description
Related parts for MS105A0106C
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
SENSOR FIBER AMP NPN 12-24VDC datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 450V CH 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 2A 48V datasheet.pdf