Amphenol Industrial MS17343R22C22PY
MS17343R22C22PY picture photo
Mfg. Part Number
MS17343R22C22PY
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
MS17343R22C22PY.pdf
Availability of MS17343R22C22PY
QUANTITY
MS17343R22C22PY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17343R22C22PY
Internal Part NumberEIS-MS17343R22C22PY
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-22
Fastening TypeThreaded
OrientationY
Ingress ProtectionWaterproof
Shell Material, FinishAluminum, Conductive Cadmium Plated
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17343R22C22PY
Related LinksMS17343, MS17343R22C22PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17343R22C22PY Details Description
Related parts for MS17343R22C22PY
RES ARRAY 3 RES 220K OHM 6SIP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 805MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 130MA 1.6 OHM datasheet.pdf
WELD TAB 26-22AWG datasheet.pdf
EE XP-E AMBER datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf