Amphenol Industrial MS17344R18C13S
MS17344R18C13S picture photo
Mfg. Part Number
MS17344R18C13S
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE SKT
Datasheet Download
MS17344R18C13S.pdf
Availability of MS17344R18C13S
QUANTITY
MS17344R18C13S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17344R18C13S
Internal Part NumberEIS-MS17344R18C13S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert18-13
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17344R18C13S
Related LinksMS17344, MS17344R18C13S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17344R18C13S Details Description
Related parts for MS17344R18C13S
JUMPER-H1501TR/A2015Y/X 12" datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC FPGA 228 I/O 313BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS HIGH 50PPM datasheet.pdf