Amphenol Industrial MS17344R20N22S
MS17344R20N22S picture photo
Mfg. Part Number
MS17344R20N22S
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE SKT
Datasheet Download
MS17344R20N22S.pdf
Availability of MS17344R20N22S
QUANTITY
MS17344R20N22S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17344R20N22S
Internal Part NumberEIS-MS17344R20N22S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions6
Shell Size - Insert20-22
Ingress ProtectionWaterproof
Shell Material, FinishAluminum, Anodic Coating (Alumilite)
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17344R20N22S
Related LinksMS17344, MS17344R20N22S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17344R20N22S Details Description
Related parts for MS17344R20N22S
CONN D-SUB SOCKET 16.54MM SOLDER datasheet.pdf
GDT 150V 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER 16BI 2C 24TQFN datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE BELT 37X60" A MED datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 658MA 460 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf