Amphenol Aerospace Operations MS17348C28C20P
MS17348C28C20P picture photo
Mfg. Part Number
MS17348C28C20P
Brief Description
CONN RCPT 14POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
MS17348C28C20P.pdf
Availability of MS17348C28C20P
QUANTITY
MS17348C28C20P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17348C28C20P
Internal Part NumberEIS-MS17348C28C20P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions14
Shell Size - Insert28-20
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17348C28C20P
Related LinksMS17348, MS17348C28C20P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS17348C28C20P Details Description
Related parts for MS17348C28C20P
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
MODULE DDR2 1GB 240FBDIMM datasheet.pdf
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
IC SENSOR BIPOLAR LATCH TO-92 datasheet.pdf
AVR ON-CHIP D-BUG SYSTEM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.392 OHM 1% 20W datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf