Amphenol Aerospace Operations MS17348R28C12S
MS17348R28C12S picture photo
Mfg. Part Number
MS17348R28C12S
Brief Description
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT
Datasheet Download
MS17348R28C12S.pdf
Availability of MS17348R28C12S
QUANTITY
MS17348R28C12S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17348R28C12S
Internal Part NumberEIS-MS17348R28C12S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions26
Shell Size - Insert28-12
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17348R28C12S
Related LinksMS17348, MS17348R28C12S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS17348R28C12S Details Description
Related parts for MS17348R28C12S
CASE PVC BLACK 7.59"L X 8.88"W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.1M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 4.7UH T38 datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO213AB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 220/240VAC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf