Amphenol Aerospace Operations MS17348R36C52S
MS17348R36C52S picture photo
Mfg. Part Number
MS17348R36C52S
Brief Description
CONN RCPT 52POS JAM NUT W/SCKT
Datasheet Download
MS17348R36C52S.pdf
Availability of MS17348R36C52S
QUANTITY
MS17348R36C52S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17348R36C52S
Internal Part NumberEIS-MS17348R36C52S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions52
Shell Size - Insert36-52
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17348R36C52S
Related LinksMS17348, MS17348R36C52S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS17348R36C52S Details Description
Related parts for MS17348R36C52S
IC Z8 MCU OTP 32K 44PLCC datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 61.9KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 300 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf