Amphenol Industrial MS25183-28-22P
MS25183-28-22P picture photo
Mfg. Part Number
MS25183-28-22P
Brief Description
CONN PLUG W/PINS
Datasheet Download
MS25183-28-22P.pdf
Availability of MS25183-28-22P
QUANTITY
MS25183-28-22P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS25183-28-22P
Internal Part NumberEIS-MS25183-28-22P
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS25183-28-22P
Related LinksMS25183, MS25183-28-22P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS25183-28-22P Details Description
Related parts for MS25183-28-22P
IC SWITCH TRIPLE SPDT 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 28QFN datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf