Amphenol Aerospace Operations MS27466E13B22S
MS27466E13B22S picture photo
Mfg. Part Number
MS27466E13B22S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 22C 22#22M SKT RECP
Datasheet Download
MS27466E13B22S.pdf
Availability of MS27466E13B22S
QUANTITY
MS27466E13B22S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466E13B22S
Internal Part NumberEIS-MS27466E13B22S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466E13B22S
Related LinksMS27466, MS27466E13B22S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27466E13B22S Details Description
Related parts for MS27466E13B22S
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
RAIL FRAME LOC 3"X10" ALUMINUM datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
BOX PLSTC BLK/CLR 5.62"LX3.25"W datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 5V RED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
PLIERS COMBO FLAT NOSE 7.09" datasheet.pdf