Amphenol Aerospace Operations MS27466T13F98S-USHST2
MS27466T13F98S-USHST2 picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T13F98S-USHST2
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT
Datasheet Download
MS27466T13F98S-USHST2.pdf
Availability of MS27466T13F98S-USHST2
QUANTITY
MS27466T13F98S-USHST2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T13F98S-USHST2
Internal Part NumberEIS-MS27466T13F98S-USHST2
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T13F98S-USHST2
Related LinksMS27466T13, MS27466T13F98S-USHST2 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27466T13F98S-USHST2 Details Description
Related parts for MS27466T13F98S-USHST2
FUSE IN-LINE CABLE PRO 150A 32V datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 226 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 6.3A 46 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 37POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf