Souriau Connection Technology MS27466T15B19PL
MS27466T15B19PL picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T15B19PL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT PINS
Datasheet Download
MS27466T15B19PL.pdf
Availability of MS27466T15B19PL
QUANTITY
MS27466T15B19PL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T15B19PL
Internal Part NumberEIS-MS27466T15B19PL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T15B19PL
Related LinksMS27466, MS27466T15B19PL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27466T15B19PL Details Description
Related parts for MS27466T15B19PL
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 125MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
MICRO 25C S 120" YEL FLOAT datasheet.pdf