TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T15F35BB
MS27466T15F35BB picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T15F35BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT
Datasheet Download
MS27466T15F35BB.pdf
Availability of MS27466T15F35BB
QUANTITY
MS27466T15F35BB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T15F35BB
Internal Part NumberEIS-MS27466T15F35BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions37
Shell Size - Insert15-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T15F35BB
Related LinksMS27466, MS27466T15F35BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T15F35BB Details Description
Related parts for MS27466T15F35BB
LED RED/YLW CLEAR SOT23-3 SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5:3 5V LP 24SOIC datasheet.pdf
REG SW 12VIN 1.0V 16A SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH 14TP RJ45 2FO datasheet.pdf
RES 649 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 62.75K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER DUAL 15V 1.7A datasheet.pdf
15P F SC FILT 370PF M3 THREAD datasheet.pdf