Souriau Connection Technology MS27466T15F35PAL
MS27466T15F35PAL picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T15F35PAL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT PINS
Datasheet Download
MS27466T15F35PAL.pdf
Availability of MS27466T15F35PAL
QUANTITY
MS27466T15F35PAL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T15F35PAL
Internal Part NumberEIS-MS27466T15F35PAL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions37
Shell Size - Insert15-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T15F35PAL
Related LinksMS27466T, MS27466T15F35PAL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27466T15F35PAL Details Description
Related parts for MS27466T15F35PAL
Connector Header 4 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 9.5A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.060" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 4X2SON datasheet.pdf