TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T17B26H-LC
MS27466T17B26H-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T17B26H-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
MS27466T17B26H-LC.pdf
Availability of MS27466T17B26H-LC
QUANTITY
MS27466T17B26H-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T17B26H-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T17B26H-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T17B26H-LC
Related LinksMS27466T, MS27466T17B26H-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T17B26H-LC Details Description
Related parts for MS27466T17B26H-LC
IC REG LDO ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 26.92MM datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf