TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T17F26BB
MS27466T17F26BB picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T17F26BB
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
MS27466T17F26BB.pdf
Availability of MS27466T17F26BB
QUANTITY
MS27466T17F26BB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T17F26BB
Internal Part NumberEIS-MS27466T17F26BB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T17F26BB
Related LinksMS27466, MS27466T17F26BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T17F26BB Details Description
Related parts for MS27466T17F26BB
TUBING COND 4 MIL 1' X 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN CONTACT 24-28AWG PRE-TIN datasheet.pdf
CAP FILM 128UF 10% 800VDC SCREW datasheet.pdf
CONN M12 5POS ANGLED SOCKET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG UNIV PM 8POS HDR 15MM datasheet.pdf