Souriau Connection Technology MS27466T19F32PL
MS27466T19F32PL picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T19F32PL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS
Datasheet Download
MS27466T19F32PL.pdf
Availability of MS27466T19F32PL
QUANTITY
MS27466T19F32PL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T19F32PL
Internal Part NumberEIS-MS27466T19F32PL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T19F32PL
Related LinksMS27466, MS27466T19F32PL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27466T19F32PL Details Description
Related parts for MS27466T19F32PL
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 2VIN/3V 10MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 650MA 300 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 2.8A 360 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 800MA 594 MOHM datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
ENABLE GRIP SWITCH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf