TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T21B41AA
MS27466T21B41AA picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21B41AA
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
MS27466T21B41AA.pdf
Availability of MS27466T21B41AA
QUANTITY
MS27466T21B41AA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21B41AA
Internal Part NumberEIS-MS27466T21B41AA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21B41AA
Related LinksMS27466, MS27466T21B41AA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T21B41AA Details Description
Related parts for MS27466T21B41AA
CONN D-SUB PLUG 26POS CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
IO NICU MESHG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 4POS datasheet.pdf