TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T21B41B
MS27466T21B41B picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21B41B
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT
Datasheet Download
MS27466T21B41B.pdf
Availability of MS27466T21B41B
QUANTITY
MS27466T21B41B Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21B41B
Internal Part NumberEIS-MS27466T21B41B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21B41B
Related LinksMS27466, MS27466T21B41B Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T21B41B Details Description
Related parts for MS27466T21B41B
DIODE SCHOTTKY DETECT SS SOT-323 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 25000UF 50V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK GEN 3.3V EEPROM 32-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
ROLL RUBBER DUAL LAYER DRK BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 48VOUT 75W datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf