Souriau Connection Technology MS27466T21B41SAL
MS27466T21B41SAL picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21B41SAL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT SCKT
Datasheet Download
MS27466T21B41SAL.pdf
Availability of MS27466T21B41SAL
QUANTITY
MS27466T21B41SAL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21B41SAL
Internal Part NumberEIS-MS27466T21B41SAL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21B41SAL
Related LinksMS27466T, MS27466T21B41SAL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27466T21B41SAL Details Description
Related parts for MS27466T21B41SAL
CAP TANT 47UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 270 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
SURGE PROT THYRIST 160V TELECOM datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
WE-CBF SMD EMI SUPP FERRITE BEAD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 40POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf