TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T21F11AA
MS27466T21F11AA picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21F11AA
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
MS27466T21F11AA.pdf
Availability of MS27466T21F11AA
QUANTITY
MS27466T21F11AA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21F11AA
Internal Part NumberEIS-MS27466T21F11AA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21F11AA
Related LinksMS27466, MS27466T21F11AA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T21F11AA Details Description
Related parts for MS27466T21F11AA
IC OPAMP GP 85KHZ 14SO datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC DC/DC BUCK CTRLR 1PH 32-QFN datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMA datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
INSERT MALE 6POS CRIMP datasheet.pdf