Vishay/BCcomponents MKT1820410406
MKT1820410406 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820410406
Brief Description
CAP FILM 100NF 20% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820410406.pdf
Availability of MKT1820410406
QUANTITY
MKT1820410406 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820410406
Internal Part NumberEIS-MKT1820410406
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820410406
Related LinksMKT182, MKT1820410406 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820410406 Details Description
Related parts for MKT1820410406
DIODE MODULE 400V 55A datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED AMBER CLR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf