TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T23F21H
MS27466T23F21H picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T23F21H
Brief Description
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
MS27466T23F21H.pdf
Availability of MS27466T23F21H
QUANTITY
MS27466T23F21H Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T23F21H
Internal Part NumberEIS-MS27466T23F21H
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T23F21H
Related LinksMS27466, MS27466T23F21H Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T23F21H Details Description
Related parts for MS27466T23F21H
RES SMD 1.91K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 400MSPS 10SON datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MICRO 51 P 36" RBW JACKS datasheet.pdf