TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T23F21HA-LC
MS27466T23F21HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T23F21HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
MS27466T23F21HA-LC.pdf
Availability of MS27466T23F21HA-LC
QUANTITY
MS27466T23F21HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T23F21HA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T23F21HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T23F21HA-LC
Related LinksMS27466T2, MS27466T23F21HA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T23F21HA-LC Details Description
Related parts for MS27466T23F21HA-LC
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 30V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC50S/AE50M/CCE50S datasheet.pdf
CUTTER SIDE 8.0" datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
BCF 3.81/02/180 SN OR BX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
SINGLE M8 SHORT PW 2M NPN NO datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf