TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T25B19SC-LC
MS27466T25B19SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T25B19SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
MS27466T25B19SC-LC.pdf
Availability of MS27466T25B19SC-LC
QUANTITY
MS27466T25B19SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T25B19SC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T25B19SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T25B19SC-LC
Related LinksMS27466T2, MS27466T25B19SC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T25B19SC-LC Details Description
Related parts for MS27466T25B19SC-LC
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 16DRT datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MAX-LOC F2 1/2 .218 X .421" MALE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 970MA 80 MOHM datasheet.pdf
BNC BULKHEAD ISOLATED CRIMP JK datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO247AC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 20 AWG GRY datasheet.pdf
FIXED IND 69NH 630MA 380 MOHM datasheet.pdf