Preci-Dip 813-SS-012-30-021101
813-SS-012-30-021101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-012-30-021101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-012-30-021101.pdf
Availability of 813-SS-012-30-021101
QUANTITY
813-SS-012-30-021101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-012-30-021101
Internal Part NumberEIS-813-SS-012-30-021101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package110
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-012-30-021101
Related Links813-SS-012, 813-SS-012-30-021101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-012-30-021101 Details Description
Related parts for 813-SS-012-30-021101
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 0.45A TO92 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW SOD80 datasheet.pdf