Amphenol Aerospace Operations MS27466T25F37S-LC
MS27466T25F37S-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T25F37S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
LJT 37C 37#16 SKT RECP
Datasheet Download
MS27466T25F37S-LC.pdf
Availability of MS27466T25F37S-LC
QUANTITY
MS27466T25F37S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T25F37S-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T25F37S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T25F37S-LC
Related LinksMS27466T, MS27466T25F37S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27466T25F37S-LC Details Description
Related parts for MS27466T25F37S-LC
RES SMD 249K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 33.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 5% 25W DPAK datasheet.pdf