TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T13B4AB
MS27467T13B4AB picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T13B4AB
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN
Datasheet Download
MS27467T13B4AB.pdf
Availability of MS27467T13B4AB
QUANTITY
MS27467T13B4AB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T13B4AB
Internal Part NumberEIS-MS27467T13B4AB
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions4
Shell Size - Insert13-4
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T13B4AB
Related LinksMS27467, MS27467T13B4AB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T13B4AB Details Description
Related parts for MS27467T13B4AB
RES ARRAY 2 RES 5.6K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 24POS datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP24S/AE24M/HDP24S datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC SRAM 4KBIT 45NS 18DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
DIODE FAST REC R9G 900A 600V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 5 OHM 8W 0.02% TO220 datasheet.pdf