Amphenol Aerospace Operations MS27467T19B11P-UWHST4
MS27467T19B11P-UWHST4 picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T19B11P-UWHST4
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
MS27467T19B11P-UWHST4.pdf
Availability of MS27467T19B11P-UWHST4
QUANTITY
MS27467T19B11P-UWHST4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T19B11P-UWHST4
Internal Part NumberEIS-MS27467T19B11P-UWHST4
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T19B11P-UWHST4
Related LinksMS27467T19, MS27467T19B11P-UWHST4 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27467T19B11P-UWHST4 Details Description
Related parts for MS27467T19B11P-UWHST4
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN 5W MPQ+MQS SOC HSG BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC BLUETOOTH CTLR 54DSBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
508 TB PLU PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CAP TRIM 4-40PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf