Souriau Connection Technology MS27467T19B32PL
MS27467T19B32PL picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T19B32PL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT PINS
Datasheet Download
MS27467T19B32PL.pdf
Availability of MS27467T19B32PL
QUANTITY
MS27467T19B32PL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T19B32PL
Internal Part NumberEIS-MS27467T19B32PL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress Protection-
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T19B32PL
Related LinksMS27467, MS27467T19B32PL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27467T19B32PL Details Description
Related parts for MS27467T19B32PL
FUSE GLASS 750MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC CODEC AUDIO I2S STER 49-WLP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf